Tvorba

en

Robot ovládaný cez Bluetooth

2013
Tento "projekt" robot ovládaný cez Bluetooth som skonštruoval ako žiak strednej odbornej školy Pôšt a telekomunikácií ako prácu pre záverečné hodnotenie a ako aj prácu SOČ(Stredoškolská odborná činnosť) .
Voľba padla na plastový tank, ktorý bol napájaný dvoma tužkovými monočlánkami AA. A ovládaný cez pc/laptop pomocou rozhrania Bluethooth. Komunikáciu zabezpečoval SPP kde sa Bluethooth modul chová ako sériový port, a komunikoval s ATmegou48.

Robot ovládaný cez Bluetooth

MindStrom NTX

2012
Robot naprogramovaný ako line folower z prídavní my modulmi ako ultrazvukový senzor svetelný senzor a tlakový senzor. Bol zhotovený z lega ale slúžil dobre ako predstava na prípravu pre stavbu modelu ovládaného cez Bluethooth. Robot sa zúčastnil niekoľko súťaži a bol skonštruovaný ako robot „záchranár“. Aj ked bol naprogramovaný ako line folower ktorý skúmal plochu pod zemou pomocou svetelného senzoru ktorý mu slúžil ako „videnie“, pretože pomocou tohto senzor nasledoval zadanú trasu čiernej farby. Tlakový a ultrazvukový senzor slúžili na detekovanie prekážok. Ultrazvukový senzor ktorý bol umiestnený v prednej časti robota sledoval prekážky pred sebou a ak bolo možne tak sa im robot vyhol. Tlakový senzor slúžil ako „nárazník“ v zadnej časti robota, ak sa robot dostal do stavu kedy tlakovým senzorom narazil na prekážku, vedel že musí zmeniť smer.

Robot záchranár

Obrázok je fotený bez senzorov

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat